Επίσκεψη στο ΕΠΑΛ Ν. Σμύρνης

ΕΠΙΣΚΕΨΗ στο 3ο Εργαστηριακό Κέντρο (1ο και 2ο ΕΠΑΛ Ν. Σμύρνης)

Την Τρίτη 12/3/2024 οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου επισκέφθηκαν το 3ο Εργαστηριακό Κέντρο των ΕΠΑΛ Ν. Σμύρνης (1ο και 2ο ). Η επίσκεψη έγινε με σκοπό την ενημέρωση των μαθητών για τις επιλογές που προσφέρουν τα ΕΠΑΛ στην αγορά εργασίας. Τα παιδιά ξεναγήθηκαν σε αρκετά εργαστήρια όπως μηχανολογίας (ψυκτικών, μηχανικών αυτοκινήτων), πληροφορικής, υγείας (γνώρισαν πώς λειτουργεί ένα μικροβιολογικό εργαστήριο).
Ευχαριστούμε για την φιλοξενία και την ξενάγηση την Υποδιευθύντρια του κέντρου Κα Φωτοπούλου, τους Τομεάρχες Κο Μεσολογγίτη και Κα Ρουμπή καθώς και τους εκπαιδευτικούς που μας δέχθηκαν στις αίθουσες διδασκαλίας μαζί με τους μαθητές τους.