Αθλητική δραστηριότητα 29-11-2022

Στις 29 Νοεμβρίου του 2022, μαθητές και μαθήτριες μαζί με την συνοδεία του κυρίου Κοντάκου, λάβανε συμμετοχή στην Ημερίδα Καλαθοσφαίρισης 3x3  Γυμνασίων, που διεξήχθη στο Δ.Α.Κ. Π. Φαλήρου. Εκτός από την ευχάριστη  εμπειρία των παιδιών, δημιούργησαν μια εξαίρετη εικόνα για το σχολείο  μας με την παρουσία τους στον αθλητικό χώρο. Ακομά και εάν υπήρχαν
κάποιες δυσκολίες στην μάχη για την νίκη, η ομάδα των κοριτσιών αλλά  και των αγοριών έβαλαν τα δυνατά τους και κατάφεραν να έχουν θετικά  αποτελέσματα στο παιχνίδι.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος αλλά και στον κύριο
Κοντάκο που συνόδευσε τους αθλητές μας.
Ένα επιπλέον ευχαριστώ στην κερκίδα μας που μας χαροποίησε όλους και
μας βελτίωσε την διάθεση.

Το άρθρο δημιουργήθηκε από την μαθήτρια της Γ' Τάξης Κρομλίδου Λυδία

Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Ακολουθούν φωτογραφίες και video από εκδηλώσεις του σχολείου μας για την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Διακρίσεις μαθητριών στην κολύμβηση

Στους χειμερινούς αγώνες κολύμβησης Παγκορασίδων Β΄ οι παρακάτω μαθήτριες του σχολείου κατέκτησαν τα εξής μετάλλια:

Αθανασοπούλου Σταματίνα      1 χρυσό και 1 ασημένιο

Μπαλτζή Εύα                            2 χρυσά, 1 ασημένιο και 2 χάλκινα

Μπαρμπουνάκη Βασιλίσσα      2 χρυσά και 1 ασημένιο

Συγχαρητήρια στις μαθήτριές μας, πάντα νίκες και επιτυχίες!

Πρώτη θέση στο Διαδημοτικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ Απρίλιος 2013

Η ομάδα μπάσκετ των κοριτσιών του 2ου Γυμνασίου Παλαιού Φαλήρου κατέλαβε την 1η θέση στο Διαδημοτικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ με υπεύθυνο γυμναστή τον κ. Καπέλλο Γιώργο.