Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Ακολουθούν φωτογραφίες και video από εκδηλώσεις του σχολείου μας για την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Φωτογραφίες

Διακρίσεις μαθητριών στην κολύμβηση

Στους χειμερινούς αγώνες κολύμβησης Παγκορασίδων Β΄ οι παρακάτω μαθήτριες του σχολείου κατέκτησαν τα εξής μετάλλια:

Αθανασοπούλου Σταματίνα      1 χρυσό και 1 ασημένιο

Μπαλτζή Εύα                            2 χρυσά, 1 ασημένιο και 2 χάλκινα

Μπαρμπουνάκη Βασιλίσσα      2 χρυσά και 1 ασημένιο

Συγχαρητήρια στις μαθήτριές μας, πάντα νίκες και επιτυχίες!

Πρώτη θέση στο Διαδημοτικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ Απρίλιος 2013

Η ομάδα μπάσκετ των κοριτσιών του 2ου Γυμνασίου Παλαιού Φαλήρου κατέλαβε την 1η θέση στο Διαδημοτικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ με υπεύθυνο γυμναστή τον κ. Καπέλλο Γιώργο.

Διακρίσεις σε μαθητικούς αθλητικούς αγώνες

Το σχολείο μας το τρέχον σχολικό έτος πήρε μέρος σε αθλητικούς αγώνες που διοργάνωσε η Δ΄ Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ανάμεσα στα Γυμνάσια της αρμοδιότητάς της, με σημαντικές διακρίσεις.

Διαβάστε περισσότερα: Διακρίσεις σε μαθητικούς αθλητικούς αγώνες