Θεατρικό Εργαστήρι: Μαθαίνω να εκφράζομαι - Μαθαίνω να συνυπάρχω

Στο πλαίσιο της υλοποίησης Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων διενεργείται στο σχολείο μας κάθε Παρασκευή Πολιτιστικό Πρόγραμμα με τίτλο «Θεατρικό Εργαστήρι: Μαθαίνω να εκφράζομαι - Μαθαίνω να συνυπάρχω» με τη συμμετοχή μαθητών/τριών από τις τρεις τάξεις και υπεύθυνους εκπαιδευτικούς τους  Μπόζη Αντώνιο, Κατσάνου Ζαχαρένια, Πράπα Σοφία και Μπεχράκη Ευαγγελία.
Τα παιδιά, μέσα από θεατρικές ασκήσεις, αλλά και από τους ρόλους που θα κληθούν να ενσαρκώσουν σε παράσταση στο τέλος της σχολικής χρονιάς, καλλιεργούν τη θεατρική τους παιδεία, αλλά κυρίως αποκτούν ενσυναίσθηση, μαθαίνουν την αξία της συνεργασίας και της ομαδικότητας, τονώνουν την αυτοπεποίθηση και την αυτοεκτίμησή τους και εκφράζουν τις ανησυχίες, τις αναζητήσεις και τους προβληματισμούς τους.

Screenshot 2023-02-14 at 5.23.55 PM

Screenshot 2023-02-14 at 5.25.33 PM