Ομάδα δράσης Web - Συντηρώ και εξελίσσω την ιστοσελίδα και το ιστολόγιο του σχολείου μου (2013-14)

Κατά το σχολικό έτος 2013-14 η Web Team του σχολείου είχε σαν έργο να βελτιώσει και να εξελίξει τόσο το ιστολόγιο όσο και την ιστοσελίδα του σχολείου που δημιουργήθηκαν τα προηγούμενα χρόνια.Το πρόγραμμα υλοποιήθηκε κάτω από την ομπρέλα της Αγωγής Σταδιοδρομίας. Τα παιδιά αναλαμβάνοντας ρόλους απέκτησαν ποικίλες δεξιότητες χρησιμοποιώντας εργαλεία των νέων τεχνολογιών και  ήρθαν σε επαφή με σύγχρονα επαγγέλματα που σχετίζονται με το διαδίκτυο.

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Σκανδαλίδη Μαρία ΠΕ19