Χαιρετισμός της Διευθύντριας

Όραμα του σχολείου μας είναι η ατομική και συλλογική πρόοδος των παιδιών μας και η ανάπτυξή τους σε ευτυχισμένες και ολοκληρωμένες προσωπικότητες. Το δύσκολο αυτό επίτευγμα θα πετύχει μόνο με ΑΓΑΠΗ, θετικό πνεύμα και συνεργασία μεταξύ καθηγητών, γονέων και μαθητών. Στηρίζουμε ένα σχολείο ανοιχτό στη κοινωνία με νέες πρακτικές, εφαρμοσμένες από   εμπνευσμένους καθηγητές. Σε μια περίοδο κρίσης αυτό που αντιτάσσουμε , είναι η έμφασή μας στον πολιτισμό, στην καινοτομία, στην ευγενή άμιλλα του αθλητισμού, στο ομαδικό πνεύμα, στην ενθάρρυνση , στην επιβράβευση κάθε είδους ταλέντου , στην αλληλεγγύη, στον εθελοντισμό, στο HΘΟΣ. Πορευόμαστε σ΄αυτές τις διαδρομές για να έχουν τα παιδιά μας προοπτική και ελπίδα.

H Διευθύντρια

Μιχάλη Μαριέττα