Επιστολή Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων προς γονείς

Αγαπητοί γονείς,

Διανύουμε, όπως όλοι γνωρίζετε, μια δύσκολη περίοδο για μας, για τα παιδιά μας, για τα σχολεία μας. Πρώτο μέλημα του Συλλόγου είναι η υποστήριξη των υποδομών του Σχολείου μας, του έργου των καθηγητών και της μαθητικής ζωής γενικότερα. Για το σκοπό αυτό το προηγούμενο διάστημα δράσαμε ως εξής:

•      Ενισχύσαμε   οικονομικά το χριστουγεννιάτικο bazaar.
  •     Αγοράσαμε δύο φορές χρώματα για το βάψιμο του ενός από τα κλιμακοστάσια (πέρυσι) και του δεύτερου κλιμακοστασίου (φέτος) καθώς και των διαδρόμων και τριών αιθουσών.
  •    Προσφέραμε τις βασιλόπιτες για καθηγητές και μαθητές καθώς και δώρα για τα παιδιά. Κάναμε επίσης την αρτοκλασία των Τριών Ιεραρχών.
  •    Ενισχύσαμε οικονομικά το αποκριάτικο πάρτι του Σχολείου.
  •    Προσφέραμε έπαθλα στους μαθητές που πήραν μέρος στους μαθητικούς αγώνες και ξεχώρισαν.
  •    Αντικαταστήσαμε βρύσες στις τουαλέτες.
  •    Αγοράσαμε έναν βιντεοπροβολέα για το Σχολείο.
  •    Αγοράσαμε και τοποθετήσαμε δύο πίνακες μαρκαδόρου στο χημείο και στην αίθουσα Τεχνολογίας.
  •    Αγοράσαμε και τοποθετήσαμε πέντε μεγάλους πίνακες ανακοινώσεων για το διάδρομο εισόδου.
  •    Οργανώσαμε την αποχαιρετιστήρια γιορτή της Γ΄ τάξης.
  •    Αγοράσαμε μελάνι και χαρτί για το φωτοτυπικό.
  •    Αγοράσαμε αθλητικό υλικό.
  •    Οργανώσαμε βιωματικά σεμινάρια για γονείς εφήβων μαθητών.
  •    Βρισκόμαστε σε συνεχή επαφή με τα αρμόδια όργανα του Δήμου για τις ανάγκες συντήρησης του κτηρίου.

Στα προσεχή σχέδιά μας περιλαμβάνεται η αγορά ενός διαδραστικού πίνακα.

Η υποστήριξή σας είναι για μας πολύ σημαντική.

Η ταμίας μας θα βρίσκεται στο χώρο του Σχολείου κάθε Τετάρτη, ημέρα ενημέρωσης από τους καθηγητές, καθώς   και την ημέρα των βαθμών.

Ύψος συνδρομής: 10 ?

Η   ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                 Η   ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ